Pracowniczy Hack #1: Pokaż rekruterom (ale nie pracodawcy), że jesteś otwarty na nową pracę

W cyklu „Pracownicze Hacki” będę przedstawiać krótkie porady, które pomogą Ci „wycisnąć” jeszcze więcej ze swojej kariery. To triki i działania, które mogą Cię przybliżyć do wymarzonej pracy lub ułatwić osiągnięcie zawodowych celów.

Warto mieć profil na LinkedInie, a jak z niego odpowiednio korzystać opisałem już tutaj. Bardzo prawdopodobne, że w swoich Kontaktach w serwisie masz zarówno szefa, innych kierowników i kolegów z pracy. To niezbyt komfortowa sytuacja, jeśli chciałbyś szukać pracy na portalu, prawda?

Ale jest jedna przydatna funkcja, która załatwia sprawę. Poniżej przedstawiam 3 krótkie kroki, które sprawią, że dla rekruterów będziesz widoczny jako osoba poszukująca pracy, za to nikt inny się o tym nie dowie!

Krok 1. Kliknij w swój avatar na górze portalu, a z listy rozwijanej wybierz „Ustawienia i prywatność”

 

Krok 2. Przejdź na zakładkę „Prywatność” (1), następnie z lewej strony menu wybierz „Preferencje dotyczące poszukiwania pracy” (2), a przy sekcji „Powiedz rekruterom, że jesteś otwarty na nowe możliwości kariery” kliknij w przycisk [Zmień] (3)

 

Krok 3. Kliknij w oznaczony przycisk, by zmienić jego stan z „Nie” na „Tak”. I tyle! Od tej pory, gdy jakiś rekruter pojawi się na Twoim profilu (lub wyświetlisz mu się w wynikach wyszukiwania) obok będzie mała ikonka, sugerująca, że jesteś otwarty na nowe propozycje. Domyślnie, nikt z Twojej obecnej pracy nie będzie mógł tego zobaczyć, więc dobrze jest upewnić się wcześniej, że w swoim profilu masz dodanego obecnego pracodawcę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *